Hidrolik Hortum Presle

Hidrolik Hortum Nasıl Preslenir?

Hidrolik Hortum Rakorları Nasıl Preslenir?

İzmir Hidrolik Hortum ve Bağlantı Parçaları

Her gün bağımlı olduğumuz hidrolik bağlantı parçaları ağır makineden nakliye gemilerine, üretim ekipmanlarına kadar her şeyde bulunabilir. Tüm bu ağır hizmet dişlileri, işi yapmak için basınç altında verilen sıvıları güvenli bir şekilde taşımak için hidrolik hortumlara ihtiyacımız vardır.

Bu hidrolik sistemlerin çoğu dar alanlarda da çalışır ve kalıcı bağlantıları olan esnek hortumların kullanılmasını gerektirir. Bu kalıcı bağlantı veya hidrolik bağlantı, hortumun ucundaki kıvrımlı metal yakalardan gelir. Bunun doğru yapılması önemlidir.

Herhangi bir hidrolik sistem projesine başlamak için en iyi yer, deneyimli bir uzmanın tavsiyesidir. Tasarımınızın dikkatli bir şekilde planlanması, daha kısa sürede daha güvenilir bir sistem kurmanıza yardımcı olacaktır. Bu doğru, bazı öngörüler projenizi daha mükemmel hale getirecek.

Şimdi, elinizde doğru hortumlara ve bağlantılara sahip olduğunuza göre, bu bağlantı parçalarını nasıl kıstıracağınıza ve güvenilir ve kalıcı bağlantılara nasıl bakacağınıza bakalım.

Hidrolik bağlantıların preslenmesi için hızlı bir kılavuz

Bir adet hortum presleme makinesi edinin. Doğru aleti tanımladıktan sonra, çeneleri açın ve hortum soketini bağlantı parçasına takın. Çeneler, bağlantı parçasının çenelere girmesi için yeterince geniş olana kadar pense üzerindeki ayar düğmesini çevirin. Hidrolik hortumu bağlantı parçasının yanına yerleştirin. Ardından, hortumun ucunu bağlantı parçasındaki metal soketin ucuyla bile yerleştirin. Rakorun soket ucundaki hortumda bir işaret yapın.

Hortumu yerine çevirerek bağlantı parçasına takın. Hortumu, bileziğin sonunda yaptığınız çizgiye ulaşıncaya kadar itmeye devam edin.

Hidrolik bağlantı soketi sıkma pensesine kaydırın. Pense sıkarken hortumu ve bağlantı parçasını çenelere doğru itmeye devam edin. Bağlantı parçası tamamen sıkıştırıldığında sıkmayı bitirdiniz. Şimdi işinize bir göz atın. Preslemenin tüm yakanın çevresinde düz ve düzgün olduğundan emin olun. Bazı anormallikler varsa, armatürü sıkma pensesine tekrar takarak sorunu çözebilirsiniz. Sadece 90 derecelik bir dönüş yapın ve presleyin.

Yeni bir hidrolik sistem yapısına veya değişimine başlamadan önce, farklı işlerin farklı hortumlar ve bağlantılar gerektirdiğini hatırlamak önemlidir. Hidrolik hortumun basınç açısından neye dayanması ve hangi ortamda çalışacağını anlayarak doğru ürün seçimi yapmanız önemlidir. Hidrolik hortumları nasıl düzgün bir şekilde presleyeceğinizi anlamak, her sistem için ihtiyacınız olan özel hortumları yapabilmenizi sağlar. Bu, daha iyi sistemler kurmanıza ve bunları düzgün bir şekilde korumanıza yardımcı olacaktır.